Terug
Gepubliceerd op 30/09/2024

2024_CBS_01866 - Tijdelijk verkeersreglement: Eetdag Scouts De Buecken op zaterdag 12 oktober 2024: goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
ma 23/09/2024 - 13:00 raadzaal
Goedgekeurd
Dit besluit handelt over een Tijdelijke politieverordening (op het wegverkeer).

Samenstelling

Aanwezig

Mien Van Olmen, burgemeester en voorzitter; Pascal Van Nueten, schepen; Jan Michielsen, schepen; Patrik De Cat, schepen; Stefan Verraedt, schepen; Eva Brandwijk, schepen; Bart Michiels, schepen; Tanja Mattheus, algemeen directeur

Secretaris

Tanja Mattheus, algemeen directeur
2024_CBS_01866 - Tijdelijk verkeersreglement: Eetdag Scouts De Buecken op zaterdag 12 oktober 2024: goedkeuring 2024_CBS_01866 - Tijdelijk verkeersreglement: Eetdag Scouts De Buecken op zaterdag 12 oktober 2024: goedkeuring

Motivering

Context, relevante voorgeschiedenis en fasen

Op zaterdag 12 oktober 2024 organiseert scouts De Beucken een eetdag in de scoutslokalen op het Langepad. Hiervoor wil de organisatie een enkelrichting invoeren in het Langepad en Alenblok en het laatste deel van Langepad (ter hoogte van het scoutslokaal) afsluiten op zaterdag 12 oktober 2024 van 12 uur tot 23 uur.

Juridische grond

  • Ministerieel besluit van 11 oktober 1976 waarbij de minimumafmetingen en de bijzondere plaatsingsvoorwaarden van de verkeerstekens worden bepaald
  • Ministerieel besluit van 7 mei 1999 over het signaleren van werken en verkeersbe­lemmeringen in het openbaar verkeer
  • Nieuwe gemeentewet, artikel 130 bis

Argumentatie

Om het verkeer in goede banen te leiden, vaardigt het college een tijdelijk verkeersreglement uit.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Besluit 1

Het college van burgemeester en schepenen keurt volgende verkeersmaatregelen goed voor de organisatie van de ‘eetdag’ van scouts De Beucken op zaterdag 12 oktober 2024:

  • Er is een stilstaan- en parkeerverbod in het Langepad en Alenblok op zaterdag 12 oktober 2024 van 12 uur tot 23 uur. Deze maatregel wordt meegedeeld door het plaatsen van verkeersborden E3 met onderbord.
  • Er wordt een enkelrichting ingevoerd in het Langepad en Alenblok op zaterdag 12 oktober 2024 van 12 tot 23 uur. Deze maatregel wordt meegedeeld door de plaatsing van de verkeersborden C1, F19, M3 en M5.
  • Het laatste stuk van het Langepad (ter hoogte van het scoutslokaal) wordt afgesloten voor het verkeer op zaterdag 12 oktober 2024 van 12 uur tot 23 uur. Deze maatregel wordt meegedeeld door de plaatsing van een dranghek met de verkeersborden C3, M3 en ‘uitgezonderd organisatie’.
  • De hulpdiensten krijgen doorgang.

De aanvrager moet de buurtbewoners en de handelaars die hinder ondervinden van deze organisatie tijdig en schriftelijk op de hoogte brengen van de aard en duur van het evenement.