Terug
Gepubliceerd op 07/04/2023

2023_CBS_00713 - Tijdelijk verkeersreglement: Bloemenmarkt op zondag 1 mei 2023: goedkeuring

college van burgemeester en schepenen
ma 03/04/2023 - 13:00 Raadzaal
Goedgekeurd
Dit besluit handelt over een Tijdelijke politieverordening (op het wegverkeer).

Samenstelling

Aanwezig

Pascal Van Nueten, schepen en wnd. voorzitter; Jan Michielsen, schepen; Patrik De Cat, schepen; Stefan Verraedt, schepen; Bart Michiels, schepen; Dirk Soentjens, algemeen directeur

Verontschuldigd

Mien Van Olmen, burgemeester en voorzitter; Eva Brandwijk, schepen

Secretaris

Dirk Soentjens, algemeen directeur
2023_CBS_00713 - Tijdelijk verkeersreglement: Bloemenmarkt op zondag 1 mei 2023: goedkeuring 2023_CBS_00713 - Tijdelijk verkeersreglement: Bloemenmarkt op zondag 1 mei 2023: goedkeuring

Motivering

Context, relevante voorgeschiedenis en fasen

Op zondag 1 mei 2023 organiseert de stad Herentals de ‘bloemenmarkt’.  Hierdoor zal er geen verkeer mogelijk zijn op de Grote Markt op zondag 1 mei 2023 van 7.30 uur tot 20 uur.

Juridische grond

  • Ministerieel besluit van 11 oktober 1976 waarbij de minimumafmetingen en de bijzondere plaatsingsvoorwaarden van de verkeerstekens worden bepaald
  • Ministerieel besluit van 7 mei 1999 over het signaleren van werken en verkeersbe­lemmeringen in het openbaar verkeer
  • Nieuwe gemeentewet, artikel 130 bis

Argumentatie

Om het verkeer in goede banen te leiden, vaardigt het college een tijdelijk verkeersreglement uit.

Besluit

Het college van burgemeester en schepenen beslist:

Besluit 1

Het college van burgemeester en schepenen keurt volgende verkeersmaatregelen goed voor de organisatie van de ‘bloemenmarkt’ op zondag 1 mei 2023:

  • Op de volledige Grote Markt is het op zondag 1 mei 2023 van 7.30 uur tot 20 uur verboden stil te staan en te parkeren. Deze maatregel wordt meege­deeld door de verkeersborden E3.
  • Op de Grote Markt is alle verkeer verboden op zondag 1 mei 2023 van 7.30 uur tot 20 uur. Deze maatregel wordt meegedeeld door het plaatsen van dranghekken met verlichting en de verkeersborden C3, ‘uitgezonderd plaatselijk verkeer’ en F45.  
  • De hulpdiensten krijgen doorgang.